Bebeğin Kalp Atışı Kaç Haftalıkken Duyulur
Bebeğin kalp atışlarını duymak için hangi araçlar kullanılıyor?

İlk taramanızda doktorunuz veya bir ultrason teknisyeni bir transvajinal ultrason, 2D veya 3D abdominal ultrason kullanacaktır.

Transvajinal ultrason, erken gebelikte embriyonun net görüntüsünü almak için kullanılır. Bir 3D ultrason, doktorun fetüsün ve vücudunuzun genişliğini, boyunu ve derinliğini daha iyi görmesini sağlar.

 

Bebeğin kalp atışlarını insan kulağı ile duyabiliyor muyuz?

İnsan kulağı için bebeğin kalp atışını tespit etmek imkânsız değilse de çok zordur.

Fakat bazı anneler bebeğinin kalp atışlarını karnından duyduklarını iddia ediyorlar. Muhtemelen sessiz bir odada mümkün olabilir.

Bebeğinizin kalp atışlarını evde duyamazsanız endişelenmeyin.

Bebeğinizin kalp atışlarından endişe ediyorsanız, en güvenli seçeneğiniz doktorunuza ulaşmaktır. Bebeğinizin kalp atışının normal olduğu konusunda size güvence vermek için bir ses grafiği planlayabilirler.

 

Bebeğin kalp atışını duymak için hangi uygulamaları kullanabilirsiniz?

Artık bebeğinizin kalp atışlarını evde dinleyebileceğiniz, anne ve babalara pazarlanan yüzlerce uygulama ve cihaz var. Ancak doktorunuz, evdeki bir cihazı kullanmanıza karşı sizi uyarabilir.

Bu uygulamaların ve cihazların kalitesi büyük ölçüde değişir. Yanlış bir kalp atışı okuması verebilir ve gereksiz endişelere veya paniğe neden olabilirler.

Doktorunuzla konuşun ve evde bir cihaz önerip önermediklerini sorun. Hamileliğiniz sırasında güvenli olup olmadığını size söyleyebilirler.Gebelikte kalp atışı değişir

Hamilelik boyunca bebeğinizin kalbi gelişmeye devam edecektir. Bir bebeğin kalp atışı gebeliğin ilk haftalarında bpm 90 ile 110 arasında başlar. Bu, 9 ile 10 hafta arasında 140 ila 170 bpm arasında artacak ve zirveye çıkacaktır.

Bundan sonra, ikinci ve üçüncü trimesterde normal  kalp atışı 110 ile 160 bpm arasında kabul edilir . Unutmayın, bebeğinizin kalp atışı hamilelik boyunca ve her doğum öncesi randevuya göre değişebilir.

Bebeğinizin kalp atışı çok yavaş, çok hızlı veya düzensiz ise doktorunuz endişe duyabilir. Eğer öyleyse, bebeğinizin bir kalp rahatsızlığı yaşayabileceği nadir bir risk olabilir. Bu yüzden doktorunuz bebeğinizin kalp atışlarını her randevuda izleyecektir.

Doktorunuzun, bebeğinizin kalbinin gelişimi hakkında herhangi bir endişesi varsa, bebeğinizin kalbini daha fazla incelemek için fetal ekokardiyogram planlayabilir.

 

Konu Başlığı: Bebeğin Kalp Atışı Kaç Haftalıkken Duyulur

Bebeğin Kalp Atışı Kaç Haftalıkken Duyulur ve benzeri konulardan haberdar olmak için bizi facebook sayfamızdan rakip edin!Bütün Hakları Saklıdır - Anneler Melekler © 2017

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?