Bebek yağı bebeğe zarar verir mi

Bebek yağı bebeğe zarar verir mi?

Bebek bakım ürünleri her zaman çok dikkatle incelenmesi gereken malzemelerdir. Bebek yağı bebeğe zarar verir mi? Bebeklerde alerji yapar mı? Gibi anneleri meraklandıran sorulardır? Bebeklerin cildi çok hassas olduğu için veya alerjik bir bebeğe sahipseniz 2 kat daha dikkatli olmalısınız.

Yeni doğan bebeklerin cildinde kuruluklar sık sık görülür. Annelerde bebeklerinin cildini hem bu kuruluktan kurtarmak hem de bebeğini rahatlatmak için bebek yağı ile masaj yapar. Bebeğin gazı nasıl çıkarılır merak edenler buraya tıklayabilir.

Doğal bebek yağları ile yapılan masajlar bebeğin gazının çıkmasına yardımı bulunmaktadır. Ancak burada dikkat edilmesi gereke husus, yağların içerisinde paraben, alkol, parfüm, koruyucu ve diğer kimyasal maddelerin bulunmaması gerekir.

En çok kullanılan bebek yağı markaları

Dalin bebek yağı

Ürün satış raporlarına baktığımızda en çok tercih edilen bebek yağı markasının Dalin olduğunu görmekteyiz. Ancak içerisinde parfüm bulundurduğu için alırken bu özelliği göz ardı etmeyin.

JHONSON’S baby bebek yağı

Piyasadaki bebek yağı fiyatlarında en uygun olan yağ, budur. Ancak bazı bebek yağı çeşitlerinin içerisinde sitrik asit ve parfüm bulunmaktadır. İçerdiği bu maddeleri dikkatli incelemenizde fayda vardır.

UniBaby bebek yağı

Unibaby bebek yağının içerisinde parfüm, paraben ve alkol yoktur. Fiyatı diğer yağlara göre ortalama seviyededir. Banyodan sonra bebeğinize bu yağla masaj yapabilirsiniz.

Hipp BABYSANFT bebek yağı

Hem masaj hem de bakım yağıdır. İçerisinde bulunan tatlı bademler İspanyada yetişiyor ve Almanya’ya gönderiliyor. Orada bademler soğuk sıkım işleminden geçerek arındırılıyor. Böylece elinize tamamen doğal bir yağ geçmiş oluyor.  Hem hamileler hem de bebekler güvenle kullanabilir.  Fiyatı piyasasına göre oldukça uygun.

Sebamed bebek yağı

Sebamed markanın verdiği güvenle kullanıcısı oldukça fazla. Bu güveni boşa çıkartmamak için bebek yağında da hassas davranmışlar. Yenidoğan bebeğinizde güvenle kullanabileceğiniz bu markanın içerisinde; renklendirici, paraben ve koruyucu bulunmamaktadır. Hassas ciltler içinde oldukça uygun. Fiyatına gelince piyasasına göre ortalama bir ücrete satılmaktadır.

Chicco bebek yağı

Bebeğe dair tüm ürünlerin pazarlamasını yapan bu marka, bebek bakım ürünlerini de hizmete sunuyor. Bu bebek yağında hipoalerjenik ibaresi bulunmaktadır. Bunun anlamı şu;  bebeğinize alerji yapacak maddeler içermemektedir ya da azaltılmış demektir. İçerdiği pirinç kepeği yağı ile cildi yumuşatır ve pürüzsüzleştirir. Hızlı emilmesi de ürünün diğer özelliği. Bebeğinize kullanabilirsiniz. Fiyatı piyasa ortalamasına göre uygun.

Dışardan herhangi bir bebek yağı alıp kullanmak istemiyorsanız fakat bebeğinizin cildini yumuşatmak istiyorsanız o zaman yapacağınız şey, doğal soğuk sıkım zeytinyağı kullanmanızdır.

Doğal zeytinyağı, bebeğe zarar vermeyeceği gibi cildini besleyici özelliğe sahiptir. Bebeğin alerjik bir özelliği yoksa güvenle kullanabilirsiniz. Duştan sonra bebeğin saçına sürmeden az miktarla bebeğinize masaj yapabilirsiniz.

Bütün Hakları Saklıdır - Anneler Melekler © 2017

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?