Boğaz ağrısına iyi gelecek 5 etkili yöntem

Boğaz ağrısına iyi gelecek 5 etkili yöntem

Boğaz ağrısı ilk başta yutkunurken zorlanma ile başlar ve gittikçe acı verici olur. Çok ciddi bir rahatsızlık olarak görülmese de sizleri günlük yaşantınızdan alıkoymaya yeterlidir. Boğaz ağrısı, havaların soğumasıyla birlikte artış gösterir. Belirtileri; yutkunamama, kaşıntı, kızarıklık, ateş olabilir. Doktora gidecek kadar kendinizi kötü hissetmiyorsanız, evde uygulayacağınız bitkisel çözümler arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Boğaz ağrısına iyi gelecek 5 etkili yöntem de ihtiyacınız olan her şey var.

Boğaz ağrısı için uygulanacak yöntemler

Ballı zencefil çayı

Boğaz ağrısına iyi gelecek 5 etkili yöntem

Bal, kadim zamanlardan beri tedavi yöntemlerinde kullanılmış mucizevi bir besindir. Boğaz ağrısını rahatlatıcı bir etkisi vardır. Zencefil içerdiği antiseptik özelliği ile boğazınızda oluşan enfeksiyonları giderecektir. Ballı zencefil çayını yatmadan önce içerseniz rahat bir uyku çekersiniz.

Bal, Sadece sağlık alanında değil güzellik ve bakım için de pek çok tariflerin içerisinde yer almaktadır. Cilt bakımında en doğru yöntemleri öğrenmek için buraya tıklayın.

Tuzlu – sodalı su

Bir şişeye kaynamış ılımış su doldurun. Üzerine 2 çay kaşığı tuz, 2 çay kaşığı soda ilave edin. Sonra bunları bir güzel karıştırın. Sodalı tuzlu çözelti hazır olduktan sonra 2 saatte bir bu suyla gargara yapın. Boğaz ağrısı için inanılmaz etkili bir yöntem. Tuzun ve sodanın mikropları yok edici özelliği ile kısa bir süre içerisinde boğaz ağrısından kurtulacaksınız. Aynı zamanda burun akıntınız varsa burnunuza da bu sudan çekerseniz 1 gün içerisinde iyi olduğunuzu göreceksiniz. Burun tıkanıklığının nedenleri ve çözümleri için buraya tıklayın.

Papatyalı buhar banyosu

5 litre suyu kaynatın derin bir leğenin içerisine doldurun. Üzerine bir avuç kurutulmuş, taze de olabilir, papatya atın 7-8 dakika demlenmesini bekleyin. Hazırladığınız papatyalı suyu güvenle bir yere koyun çünkü üzerinize dökülme ihtimali var. Bunun olmasını hiçbirimiz istemeyiz. Yüzünüz leğene bakacak şekilde durun ve üzerinize battaniye atın. Dayanabildiğiniz kadar buharda durmaya çalışın. Ağzınızdan ve burnunuzdan nefes alın. Bu işlemi su soğuyana kadar devam edin. Boğaz ağrısının iyileşmesinde oldukça etkili bir yöntemdir.

Elma sirkesi

Boğaz ağrısına iyi gelecek 5 etkili yöntem

Evde yapılmış doğal elma sirkesi ile yapmanızı tavsiye ettiğimiz bir tedavi yöntemidir. Çünkü doğal olmayan sirkeler insan vücudu için yararlı değil zararlıdır. Bir tatlı kaşığı doğal elma sirkesini bir bardak suya karıştırın. Bu su ile 2 saatte bir gargara yapın. Başka hiçbir şeye ihtiyaç duymadan boğaz ağrısının nasıl geçtiğine inanamayacaksınız.

Nane – limon

Nane limon çayını duymayan kalmamıştır. Nanenin nefesi, boğazı ve mideyi rahatlatıcı özelliği ile limonun asidik etkisinin birleşmesi boğaz ağrısı için en kültürel bir tedavi yöntemi olmuştur. Hem boğazınız rahatlayacak hem de vücut direnciniz artacak.

 Boğaz ağrısına iyi gelecek 5 etkili yöntem çocuklar için geçerli değildir. Hepimizin bildiği gibi yetişkinlerle çocukların bağışıklık sistemi aynı olmadığı için bitkisel tedaviler, doktorların tavsiyesi olmadan kullanılması sakıncalıdır. Bu aynı zamanda yetişkinler için de geçerlidir.

Bu yöntemleri yaptığınız halde hala kendinizi iyi hissetmiyorsanız hemen doktorunuza başvurun.

Bütün Hakları Saklıdır - Anneler Melekler © 2017

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?