Emziren Annelere Zayıflama TarifleriEmziren Annelere Zayıflama Tarifleri

Emziren Annelere Zayıflama Tarifleri ‘ne geçmeden önce emzirmek sadece bebeğiniz için değil, aynı zamanda çoğu kadın için hamilelik sırasında kazanılan ekstra kiloları tüketmeye yardımcı olabilecek bazı ekstra kalori yakma avantajına da sahiptir. Emzirme döneminde kilo vermek konusuna dikkatli bir şekilde yaklaşılmalıdır. Ancak, doğru gıdaları yiyerek, egzersiz yaparak ve kendinize iyi bakarak, doğum sonrası kilo kaybınızı desteklemeye yardımcı olabilirsiniz. Emzirmek ve bir bebeğe bakmak son derece zaman alıcıdır ve kilo vermek imkansız bir görev gibi görünebilir. Bununla birlikte, günlük rutininizde birkaç ayarlamayla, programınıza ve bebeğinizin ihtiyaçlarına göre  güvenli ve makul bir kilo verme programı bulabilirsiniz. Emzirirken vücudunuzun ekstra kilo alması gerekeceğini unutmayın.

 • Her üç saatte bir yemeye çalışın.

  İnanılmaz görünebilir, ancak kilo vermek için düzenli olarak yemek yemek önemlidir. Günde 1,500-1,800 kaloriden daha az yememelisiniz . Ama kadınların çoğu bundan fazlasına ihtiyaç duyar. Kendinizi yemeye açmanız hiçbir zaman iyi bir fikir değildir ve özellikle bebeğin doğumundan ve emzirmeden kurtulduktan sonra tehlikelidir. Kilo kaybı hedefleriniz için çok az kalori de zararlıdır.

Emzirmek günde 300-500 kalori yakar ve kalori kısıtlaması olmaksızın çoğu kadın için genel olarak doğum sonrası kilo tutmayı azaltır.  Sağlıklı bir diyete ek olarak bu kalori gereksinimini karşılamak için yeterince yemelisiniz.

Kalorilerin ve süt üretiminin azaltılmış anneler için  çok az kalori tüketmek sağlığınızı riske atabilir ve yorgunluğu artırabilir.

Düzenli yemekler ve atıştırmalıklar yemek, açlığınızı azaltacak ve ne yediğinizi daha kolay yönetebilmenizi sağlayacaktır. Çok acıkmış olursanız, en sağlıklı yiyecekler yerine mevcut olan en uygun yiyecekleri yiyeceksiniz.

Yeterli kalori almazsanız, bedeniniz kalori yakmak dahil, harcadığınız enerji miktarını azaltmak için adaptif termojenez olarak bilinen bir “açlık moduna” girer. Bu, kilo kaybı sağlığınıza zarar verir.


 • Sağlıklı atıştırmalıkları kullanın.

  Yemler arasında fındık, elma dilimleri veya havuç çubukları gibi atıştırmalıklar yeyin. Açlıktan uzak durmak için mükemmel bir yoldur. Evde mi yoksa dışarıda mı çalışıyorsunuz? Anneler çok fazla boş zamana sahip değillerdir. Boş zamanınız olduğunda önceden sağlıklı yiyecekler hazırlayın.

  • Bebeğinizi emzirirken sağlıklı atıştırmalıkların erişebileceği yerlerde saklayın.
  • Fındık ya da kuru meyve gibi bozulmayan atıştırmalıkları, çantanızda ya da çocuk bezi çantanızda ya da hareket halindeyken kolay erişim için arabanızda bulundurun.
  • Tüm meyve ve sebzeleri yıkadığınızdan emin olun. Yemeden, kesmeden veya pişirmeden önce akan suyun altında yıkayın.
  • Eğilim diyet planları,  hızlı kilo verme sözleri, yağ yakıcı ilaçlardan kaçının. Bu şeyler muhtemelen herkes için riskli olabilir ve özellikle emzirme sırasında yüksek risklidir.
  • Çok hızlı bir şekilde kilo verme kardiyovasküler sisteminizde ek stres oluşturduğunu göstermektedir. Doğum ve emzirme vücudunuza yeterince stres yüklediğinden, daha fazla eklemeniz gerekmez.
 • Kilonuzu yavaşça vermeyi hedefleyin.

  Aktif olarak zayıflamaya teşebbüs etmeden önce doğumdan sonra en az 2 ay beklemek tavsiye edilir. Fakat bu süre zarfında sağlıklı beslenip, abur cuburlardan olabildiğince uzaklaşın. Bu süre geçtikten sonra, bir kerede değil, yavaş, ama sabit bir hızda kilo vermeye çalışın.

 • Zaman ver.

  Kilo verme planınızı, acil bir hedef değil, uzun vadeli, sağlıklı bir yaşam tarzı olarak düşünmelisiniz. Kilo kaybınız istediğiniz gibi gitmezse cesaretinizi kırmayın.

  • Birkaç hafta sonra hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.
  • Bir gecede sonuç beklemeyin. Bazı kadınlarda hamileyken aldığınız ek kiloyu kaybetmek bir yıl veya daha uzun sürebilir.

KONU: Emziren Annelere Zayıflama Tarifleri

Emziren Annelere Zayıflama Tarifleri yazımızı paylaşmayı unutmayın.


Recent Posts

Peynirli çıtır börek tarifi. Peynirli börek nasıl yapılır?

Peynirli çıtır börek tarifi Anneler Melekler mutfağında, peynirli çıtır börek tarifi ile yeniden karşınızdayız. Peynirin…

1 sene önce

Popeyes çıtır tavuk tarifi. Çıtır çıtır tavuk

Popeyes çıtır tavuk tarifi Merhaba değerli takipçiler. Bu yazıda sislere yediden yetmişe herkesin beğendiği popeyes…

1 sene önce

Ağlayan kek tarifi ve yapılışı nefis

Ağlayan kek tarifi Merhaba değerli takipçiler. Bugün Anneler Melekler mutfağında Ağlayan Kek tarifi ile karşınızdayız.…

1 sene önce

Pastane poğaçası tarifi ve yapılışı

Pastane poğaçası tarifi Merhaba arkadaşlar. Pastane poğaçası tarifi arıyorsanız doğru adrestesiniz. Bu yazıda gerçek pastane…

1 sene önce

Kahve lekesi halıdan nasıl çıkarılır?

Kahve lekesi halıdan nasıl çıkarılır? Kahve lekesi halıdan nasıl çıkarılır yazısını okuyorsanız, muhtemelen bu sabah…

1 sene önce

Tüp Bebek ve Aşılama Tedavisi Nedir?

Tüp Bebek ve Aşılama Tedavisi Tüp Bebek ve Aşılama tedavisi , gebe kalmaya çalışan bir…

2 sene önce