Göğüs ucu yaralarına ne iyi gelir?

Göğüs ucu yaralarına ne iyi gelir?

Emzirme döneminde kadınların en çok çektiği sıkıntı, göğüs ucunda meydana gelen yarıklar, yaralardır. Meme ucundaki acı, bazı kadınlarda bebeğini sütten kesme derecesine kadar varmaktadır. Yeni anne olmuş kadınların ilk annelik heyecanı bebeğini emzirmesidir ama o tatlı heyecan çok büyük bir acıyla yer değiştirebilir. Annelerin veya anne adaylarının göğüs ucu yaralarına ne iyi gelir? Sorusunun cevabı aşağıdadır.

Meme ucu yaralarının nedenleri nelerdir?

  • Göğüs ucu yarıklarının ya da yaralarının en önemli nedeni, yanlış emzirme pozisyonundan kaynaklanmaktadır. Bebeğiniz sadece memenin ucunu tutmaya çalışırsa o zaman acınız dayanılmaz olur. Doğru emzirme yöntemi; sadece memenin ucunu değil, kahverengi olan kısmın neredeyse tamamını bebeğin emmesidir

Göğüs ucu yaralarına ne iyi gelir?

Öncelikle göğüs ucu yaralarınız oluştuğunda doktorunuzla görüşün. Size tavsiye ettiği kremler varsa onları düzenli kullanmaya özen gösterin. Bitkisel bir tedavi arıyorsanız eğer, doktorunuza danışmadan uygulamayınız.

Ayva çekirdeği jeli

Ayva çekirdeklerini küçük bir kaba ayırın. Üzerine yarım çay bardağından biraz az su ekleyin. Bir gece buzdolabında dinlendirin. Oluşan jeli meme ucunuza gün içerisinde sık sık sürün.

Zeytinyağı

Birçok şeye faydasıyla ünlü olan zeytinyağı ağrıları hafifletmesiyle de size yararı olacaktır. Bebeğinizi emzirmeden önce zeytinyağı ile meme ucunuza masaj yapın ve 15 dakika bekletin.

Anne sütü

Emzirmeye başlamadan önce göğsünüzü sıkın gelen birkaç damla sütle meme ucu yarıklarınıza sürün ve kurumasını bekleyin. Aynı işlemi emzirme bittikten sonra yine yapın. Emzirmenin inanılmaz faydaları var. Merak edenler daha fazla ayrıntı için buraya tıklayın.

Nemli tutmayın

Göğüs ucunuzu kuru tutmaya özen gösterin. Nemli kalan bölge enfeksiyon kapmaya çok müsaittir. Sık sık kurulayın. Göğüs ucu pedlerini uzun süre kullanmayın.

Bütün Hakları Saklıdır - Anneler Melekler © 2017

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?