Hamileliği kolaylaştıran Saraçoğlu kürleri

Hamileliği kolaylaştıran Saraçoğlu kürleri

Çağımızın en büyük sorunlarından biri  hamile kalamamak. Hızlı bir şekilde hamile kalmak isteyen kadınlar için hamileliği kolaylaştıran  Saraçoğlu kürleri ve nasıl uygulandıklarını sizler için hazırladık.

Hamile kalmayı kolaylaştıran 3 tane kürden bahsedeceğiz. Bu kürler hakkında bilgi verdikten sonra, gerekli malzemeleri, hazırlanışları ve uygulama yöntemlerini anlatacağız. Hamileliği kolaylaştıran, hızlandıran 3 tane kür var. Soğan, incir ve havuç kürü. Soğan kürü rahim içi temizliği ve bakımı işiyle ilgilenecek olan kürdür. İncir ise yumurta kalitesini artıracak olan kür. Havuç kürü ise yumurta çatlatmasını sağlayacaktır.

Kimler bu kürleri kullanamaz?

Soğan kürünü miyom şikayeti olanların kullanmaması tavsiye edilir. İncir kürünü ise, kisti olanların ve prolaktin hormonu yüksek olanların kullanmaması gerekir. Havuç kürünün kullanılmasında bir yan etki var mı bilgi sahibi değiliz.

Soğan kürünü kimler kullanmalı?

Polikistik over, kist ve polip şikayetiniz varsa soğan kürünü uygulayabilirsiniz. Tüplerdeki daralmaya, adet düzensizliğine muhteşem bir çözümdür. Rahim içi temizliği sağlayan soğan kürü, aynı zamanda düşük riskini de azaltıyor. Adet gecikmesinin nedenlerini merak edenler buraya tıklayabilir.

Kuru incir ve havuç kürünü kimler kullanmalı?

Yumurta kalitesi düşük, yumurta sayısı az olan kadınlar ve yumurta çatlamasında sorun yaşayanlar, yumurta kalitesini artırmak ve yumurtanın çatlamasını kolaylaştırmak için kuru incir ve havuç kürünü uygulamalıdır. Yumurtlama dönemi hakkında merak edilen her şey burada tıklayıp öğrenebilirsiniz.

Soğan kürü nasıl hazırlanır ve uygulanır?

Hamile kalmayı kolaylaştırıcı bir etkiye sahip olan soğan kürü için;

Malzemeler:

 • 1 adet açık kahve renkli kabuğa sahip orta boy soğan
 • 1,5 su bardağı klorsuz su (kaynamış soğumuş su)

Hazırlanışı:

İnce kabuğu soyulmuş soğanı 4 e bölün 1,5 su bardağı kaynamakta olan suyun içerisine ekleyin. Yaklaşık 5 dakika ağzı kapalı bir şekilde kaynatın. Ilımasını bekleyin.

Uygulama yöntemi:

 • Soğan suyu ılıkdıktan sonra sabah aç karnına ve akşam yemeğinden önce bir bardak içiniz.
 • Her öğün taze hazırlanacaktır. Yani sabah ayrı hazırlanacak, akşam ayrı hazırlanacak.
 • Adet bittikten 7 gün sonra soğan kürüne başlayınız.
 • 15 gün bu küre devam ediniz.
 • 15 gün soğan kürünü yaptıktan sonra testere dişli aslan pençesi otunu günde 2 defa olmak üzere bir bardak suya bir tepeleme tatlı kaşığı bu ottan koyup 5 dakika kaynatıp ılık olarak için.

Kuru incir ve havuç kürü

Yumurta kalitesini artırmak ve kolay hamile kalabilmek için;

Malzemeler:

 • 7-8 adet kuru incir
 • Yarım litre su
 • 2 adet havuç
 • Yarım litre su

Hazırlanışı:

Öncelikle kuru incir kürünü ve havuç kürünü ayrı ayrı hazırlamanız gerekiyor. Ayrı bir kapta kaynayan suyun içerisine kuru incirleri 2 ye bölüp atın. 20 dakika ağzı kapalı bir şekilde kaynatın. Ilımasını bekleyin.

Ayrı bir kapta 2 adet havucu uzunlamasına doğrayıp kaynayan suyun içine atın. 20 dakika ağzı kapalı bir şekilde kaynatın. Ilımasını bekleyin.

Ilıyan kuru incir ve havuç suyunu bir kapta birleştirin. Yumurtlama döneminden sonra hamile kalır mı? merak edenler buraya tıklayabilir.

Uygulama yöntemi:

 • Birbirine karıştırdığınız kuru incir ve havuç suyunu gün içerisinde 2- 3 kere aç karnına içiniz.
 • Adet bittikten sonra başlayın ve 21 gün devam edin. Artan suyu buz dolabında saklayın ve ertesi günü bitirin yenisini hazırlayın.

Not: Soğan kürü ve kuru incir-havuç kürünü aynı anda uygulamayın. İlk ay soğan kürünü uyguladıktan sonra ikinci ay incir-havuç kürüne geçin.

Bütün Hakları Saklıdır - Anneler Melekler © 2017

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?