Hamilelikte adet görülür mü

Hamilelikte adet görülür mü?Hamilelikte adet görülür ? Sorusunun cevabı hamilelikte adet görülmez. Kadınların çoğu son adetini olduktan sonra yumurtlaması ile birlikte, yumurtanın spermle buluşması sonucunda hamile kalır ve bir daha adet olmaz.

Bazı kadınlarda ise hamile kaldıktan sonra adet kanaması gördüğünü söyler bu durum oldukça istisnai bir durumdur. Halk arasında üstüne görme olarak da bilenen bu durumun aslında çok farklı sebepleri olabilir.

Hamileliğin en belirgin belirtisi adet gecikmesidir. Adetinin günü geciken kadınlar genelde hamile olduğunu düşünür ve test yaparlar.  adet gecikmesinin sebepleri hakkında merak ettikleriniz burada. Ama bazı kadınların yaşamış olduğu adet düzensizliği sebebiyle hamile kaldığının farkına varamayabilir. Halk arasında da bu durum üstüne görme olarak kalmıştır. hamilelik belirtilerini merak ediyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Hamilelikte adet olduğunu sanan kadınların en çok yanıldığı konu yerleşme kanamasını adet kanaması zannetmesidir. Genel olarak yerleşme kanaması adetten bir kaç gün önce gelmektedir fakat bu durum her kadın için geçerli değildir. Yerleşme kanaması bazı kadınlarda adet günü, bazı kadınlarda adetten sonra da gelmektedir. Bu sebeple bu kanamayı üstüne görme olarak bilinmiştir.

Hamilelikte görülen kanamaların sebepleri nelerdir? Regl zannedilen şey aslında ne ?Hamileliğin ilk 3 ayında görülen kanamaların sebepleri yukarıda saydıklarımızdır. Kendisini iyi tanıyan bir kadının adet kanaması ile bu kanamaların arasındaki farkı görecektir. Adet kanamasında, kanamanın rengi ve seviyesi farklıdır hamilelikte yaşanan kanamaların rengi ve seviyesi farklıdır. Bu belirtiler dikkate alınmalı ve uzman bir doktora başvurulmalıdır.

 

Hamilelik döneminde bir ve ya bir kaç kez adet görenler olduğu uzmanlar tarafından söyleniyor ancak bu normal yaşamdaki gibi düzenli bir adet görme hali değildir.

 

Hamilelik döneminde adet olduğunu düşünen kadınların, bu kanamaların başka sebeplerinin de olabileceğini düşünmelerini ve üstüne görme olarak kabul etmemelerini tavsiye etmekteyiz.

 

Her kanamanın kötü bir anlamı olcağını söylemek yanlış olur. Hamileliğin ilk aylarında değişik sebeplerden dolayı kanama yaşayan kadınların bu dönemi atlattıktan sonra hamileliklerini sağlıklı bir şekilde geçirdikleri bilinmektedir.

 

Hamileliğin son aylarında görülen kanamalar tehlikeli olduğu söylenmektedir. Erken doğum veya herhangi başka bir sebepten olabilir. Bu dönemlerde oldukça dikkatli olmanız ve sürekli doktorunuzla irtibat halinde olmanız sizi olası tehlikelerden uzak tutacaktır.

 

Bütün Hakları Saklıdır - Anneler Melekler © 2017

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?