Hamilelikte gaz sancısı nasıl geçer

Hamilelikte gaz sancısı nasıl geçer?

Gaz sancısı, hayatınızda yaşayacağınız en ağrılı nadir sancılardandır. Çoğu insan bu durumu konuşmak istemez ama oldukça doğal olan gaz çıkarmayı herkes gün içerisinde yapar. Zaten doğal olmayan ve sıkıntı çıkaran gaz çıkaramamaktır. Hamilelikte daha fazla yaşanan gaz sancısı problemi kadınları zor duruma sokmaktadır. İşte bu yüzden hamilelikte gaz sancısı nasıl geçer? Diye merak edenler, bu durumdan muzdarip olanlar sizler için bazı çözüm yollarımız var okumaya devam edin.

Kadınlar hamile kaldıktan sonra vücutlarında bir çok değişiklik olur. Hamilelik hormonların salgılanmasıyla, sabah bulantıları, kasık ağısı, mide yanması ve ekşimesi, kabızlık, gaz sancısı gibi sıkıntılar ortaya çıkar. Bu durumlar bazen can sıkıcı olabilmektedir. Bu gün sizlere hamilelikte gaz sancısı ve şişkinlik sorunun nedenleri ve çözümleri üzerinde duracağız. Umarım faydalı olur. İyi okumalar.

Hamilelikte gaz sancısının ve şişkinliğin nedenleri nelerdir?

Hamilelikte gaz sancısı nasıl geçer? İşte çözümler!

Her şeyin başı su

Su hayattır. Sadece hamileyken değil, her zaman bol bol su içmeye alışın. Sık sık tuvalete gitme ihtiyacınız olacaktır elbet ama hem kendi sağlığınız hem de bebeğinizin sağlığı için bol su içmek çok önemlidir.  Hamilelikte yaşayacağınız çoğu sıkıntıyı, su içerek çözebilirsiniz.

Hareket edin

Hamilelikte kan dolaşımını artırmak için hareket etmelisiniz. Hamilelikte gaz sancısı ve şişkinlik çekenler için en iyi yöntem, açık havada en az yarım saat yürüyüş yapmaktır. En mükemmel çözüm kendinizi çok yormadan hareket etmek veya egzersizlerde bulunmaktır. Hamile platesini veya hamile yogasını deneyebilirsiniz.

Yediklerinize dikkat edin

Hamilelikte her şey değiştiği gibi beslenme tarzınızda değişecektir. Daha sağlıklı ve doğal beslenmek bebeğin gelişimi için çok önemlidir. Aynı zamanda hamilelikte gaz sancısı ve şişkinlik yaşamak istemiyorsanız, size gaz yapan yiyecekleri not edin ve yememeye dikkat edin. Gazlı içeceklerden uzak durun. Sık sık ve az yiyin. Hamilelikte kabızlık sorunun çözümleri hakkında merak ettikleriniz burada. tıklayıp yazıyı görüntüleyin.

Giysileriniz rahat olsun

Hamilelikte alınan kilolarla birlikte, karın bölgesinin genişlemesi, bacakların kalınlaşması, ayakların şişmesi gibi bir çok değişim göreceksiniz kendinizde. Bu dönemde sizi sıkan ve pamuklu olmayan kıyafetlerden uzak durmalısınız. Karnınızı sıkan kıyafetler, gaz sancısı yapar. Hamileyken hem şık hem rahat olmak mümkün. Hamileler nasıl giyinmeli? yazıyı görüntülemek için buraya tıklayın.

Gebelikte gaz sancısı gerçekten sıkıntılı bir durumdur. Yukarıda saydığımız yöntemleri uygularsanız bu probleminize veda edeceksiniz. Hamilelikle ilgili diğer konuları merak ediyorsanız bizi takip etmeye devam edin.

Bütün Hakları Saklıdır - Anneler Melekler © 2017

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?