Hamilelikte peeling

Hamilelikte Peeling

Her kadın için güzel ve bakımlı görünmek çok önemlidir. Bu durum hamile olunca değişmektedir çünkü ilk önce düşünülen bebektir. Hamile kadınları düşündüren konulardan bir tanesidir peeling. Hamilelikte peeling yaptırmak zararlı mı?

Hamileyken kimyasal ürünlerle peeling yaptırmak evet zararlıdır. Kimyasal peeling ürünleri içeriğinde ki bazı maddeler kan akışına karışarak rahimdeki bebeğe zarar verir. Bu süre içerisinde kendinizden vaz geçin demiyoruz. Güzelliğiniz her daim olmalı bu hamileyken de böyle. Hamileliğiniz süresince olabildiğince kimyasal ürünlerden uzak durarak doğal ürünleri tercih etmelisiniz. Doğal ürünleri de önceden araştırmalısınız.

Hamileler, peeling için hangi doğal ürünleri tercih ediyorlar?

Hamilelikte peeling için hamile kadınlar kendilerini çok iyi tanımalıdır. Hangi ürünlere alerjisi var, hangi ürünler kendisine zarar veriyor. Bunları araştırdıktan sonra doğal ürünleri kullanmaya geçmelidir. Hamilelerin tüm vücut için rahatlıkla kullanabileceği muhteşem bir doğal peeling tarifi vereceğim. Bu tarifteki ölçüler sadece yüz içindir. Siz bu ölçüleri eşit oranda artırarak tüm vücut için kullanmaya hazır hale getirebilirsiniz.

Doğal peeling tarifi:

  • Bir çay kaşığı tarçın,
  • Bir çay kaşığı bal,
  • Bir çay kaşığı limon,
  • Bir çay kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Küçük bir karıştırma kabına tarçın, limon, bal ve zeytinyağını karıştırıyoruz. Bütün ürünler iyice karışmalıdır. Karışım hazır olduktan sonra uygulayacağınız bölgeyi temizliyorsunuz. Daha sonra karışımdan biraz parmağınız alıp mesela yüzünüze peeling yapmak istiyorsunuz. Aldığınız karışımı yüzünüze hafif ovalayarak yediriyorsunuz. Gözaltlarınıza uygulamayınız. Karışımı yüzünüze yedirdikten sonra peelinge ihtiyacı olan bölgelerinizi ovalamaya devam ediyorsunuz. Bunu bir iki dakika yaptıktan sonra 5 dakika da yüzünüzde bekletip yüzünüzü ılık suyla yıkıyorsunuz.

Bu peeligi bacak bölgelerinize rahatlıkla uygulayabilirsiniz. İçerisinde ki tarçından dolayı ölmüş derinizi temizleyecek ve kan akışını hızlandıracaktır. İçerisinde ki balla canlılık kazandıracaktır. Limon sayesinde muhteşem bir tonik özelliğine sahip bu peeling zeytinyağı ile de cildinizi yumuşacık yapacaktır.

Hamile kadınların 9 ay boyunca rahatlıkla ve güvenle kullanabileceği doğal bir peelingdir. Bu peelingi yüz, kol, bacak bölgelerinize uygulayabilirsiniz. Karın bölgenize sadece zeytinyağını tavsiye ediyoruz. Çatlamalara karşı önleyici özelliği olmasından dolayıdır.

Tüm kadınlar her zaman güzel ve bakımlı olmayı hakkediyor.

Bu ve diğer yazılar için sayfamızı beğenmeyi unutmayın!

Bütün Hakları Saklıdır - Anneler Melekler © 2017

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?