NEUTROGENA ÜRÜNLERİYLE BAKIM

Neutrogena Ürünleriyle Bakım Nasıl Yapılır

Neutrogena ürünleriyle bakım ‘a geçmeden önce bilmeniz gerekenler: 21. yüzyılda ergenler, yetişkinler hatta çocuklar için bile sorun haline gelen, nedenleri arasında beslenme şartları, iklim, besinlere karşı vücut tarafından oluşturulan antikorlar, alerjiler, mevsim değişiklikleri, şehir ve su değişimi gibi çokça sebepleri bulunan sivilce problemine çareler aramya başlayacağız. Bu yazımızda oldukça yaygın bir marka olan neutrogena ürünleri hakkında deneyimlerimi anlatarak eleştrilerimi dile getireceğim. Başlangıç olarak peelingler, yüz temizleme jelleri, tonikler ve ardından nemlendiricisinden bahsedelim.

Neutrogena

Sloganı “dermatologların önerdiği marka” olan bu kuruluş genel olarak yağlı, karma  ve normal ciltler için uygundur. Watsons, Gratis gibi markalarda indirimlerden oldukça uygun fiyatlara alınabilir. Birçok pahalı markanın muadili olarak gösterilmektedir. Turuncu, açık mavi, açık yeşil gibi ambalaj renkleri kullanılarak müşteriye temizlik bilinçaltı aşılar. Norveçli balıkçılar ve kurumuş eller reklamını herkes bilir. Oldukça basit olan bu reklam aslında satışında ve Türkiyede kendini tanıtması için oldukça etkili olmuştur. Heryerde bulunabilmesi açısından ulaşılabilirlik engelini de kolayca aşar.

Özellikle paketi ilk açtığınızdaki o hiç hava kalmayacak şekilde doluluk hissi herkes tarafından beğenilen bir özelliği. Daha ilk kullanımda verdiğiniz ücrete değecek düşüncesiyle kaplanıyorsunuz.

Genel olarak birbirini tamamlayan ürünlerden oluşan serileri var. Yani başlangıçta cildinizi yıkatıyor tonikliyor ve nemlendiriyor. Bu işlemlerin tamamının bir markadan oluşmasını sağlatıyor.


NEUTROGENA VİSİBLY CLEAR ARINDIRICI YÜZ TEMİZLEME JELİ

Öncelikle benim cildim ara ara ve belli dönemlerde sadece birkaç sivilcesi çıkan onun dışında yoğun siyah nokta sorunları olan tipten. Neutrogena ürünleriyle bakım ‘a başlamadan önce sivilce ve siyah nokta izlerim vardı ve kurtulamayacağımı düşünüyordum. Genel olarak çok terleyen biri olduğum buna yüzümün de dahil olduğunu düşünürsek özellikle ergenliğimde  hergün yüzümü temizleyip tonikleyeceğim ürünlere ihtiyacım vardı. Bende bir Migros indiriminden birçok neutrogena ürünü alarak neutrogena ürünleriyle bakım ‘a başkadım.

Bu ürünün temel özelliği karma ve yağlı ciltler için olmasıdır. Eğer yüzünüzün biraz kurumasını istiyorsanız – ki ben istiyordum – nemlendirici miktarınızı azaltarak gözünüz kapalı bu ürünü kullanabilirsiniz. “Eşsiz formülündeki sivilcelere karşı etkisi kanıtlanmış patentli MicroClear® Teknolojisi sayesinde ilk günden itibaren ciltteki yağı temizler ve sivilce oluşumunu engellemeye yardımcı olur.” Sitesinde bu cümleyi göreceğiniz ürün gerçekten yağı temizlemede oldukça başarılı. Ancak sivilce oluşumunu engelleme özelliğini sadece düzenli kullanımda görebileceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim. Beyaz ve peeling hissi yaratan bi kullanımı var. Minik pütürleri yüzüne değdiği anda hafifçe eriyerek temizlemeye yardımcı oluyor. Kokusu bir temizleme ürünü için oldukça güzel , rahatsız edici değil.


VISIBLY CLEAR ÜÇÜ BİR ARADA TEMİZLEME JELİ (BİR HAFTA ETKİLİ)

Benim neutrogena ürünleriyle bakım ‘da  en çok memnun olduğum üründür.Bu ürünün yukarıda bahsettiğim arındırıcı jelden en önemli farkı sloganı gibi bir haftada etkili olmasa da en azından birkaç haftada gözle görülür bir şekilde sivilce izlerini ve siyah noktaları yok etmesidir.Yoğun sivilceli yüzünüze değil yoğun siyah noktalı ve izli yüzünüzde kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.


SİYAH NOKTA TEMİZLEYİCİ TONİK

Etkisi az bir peeling ya da temizleme köpüğü ile kullanılabilir.Oldukça ağır bir ürün cildinize hergün uygulamamanızı öneririm. Onun dışında duştan çıktıktan sonra sadece bunu kullanırsanız güzel sonuçlar alınır.


NORVEÇ FORMÜLÜ KORUMA FAKTÖRLÜ (SPF 20)  DUDAK BALMI

Bu ürünü özellikle güneş koruma faktörü olduğu için almıştım. Büyük dudaklarınız varsa kullanım için oldukça uygun çünkü sizde uzun süre kalabilir ancak normal ve küçük dudaklarda kalma süresi on beş dakikayı geçmeyecektir. Sürünce gerçekten yumuşatır ve hafifçe parlaklık verir. Eğer güneşten korunmak istiyorsanız yirmi dakikada bir yenilemenizi tavsiye ederim. Şeffaf bir balm, alınabilir. Ama tekrar alacağımı söyleyemem.


HIZLI EMİLEN BAKIM KREMİ VE YOĞUN BAKIM KREMİ

Bu kremleri aynı başlık altında toplamamın temel sebebi birbirlerine oldukça benzemeleridir. Duştan sonra vücut losyonu olarak, el kremi olarak, yüz nemlendiricisi olarak rahatça kullanılabilir. Cildiniz kuruysa yoğun bakım olanını almanızı tavsiye ederim.

Reklamı yapıldığı gibi çabuk emilir ve yağlı bir his bırakmaz.


HYDRO BOOST JEL EL KREMİ

Bu krem ‘ neutrogena ürünleriyle bakım ‘ ürün tanıtımında bahsedildiği gibi bir damlasında yoğun su taşıyabilen hiyalüranik asitten oluşmaktadır ve şuan Avrupa’da oldukça yaygın kullanıma sahiptir. Çantanıza atıp herkese ikram edebileceğiniz yine yağlı hissi olmauan aksine eskiden herkesin kullandığı antibakteriyel jel hissi uyandıran bir yapıya sahiptir. Cildiniz sıcaklığıyla hemen eriyip ışıltı ve nem verir.Bazen göz çevresi kremi olarak bile kullandığım oluyor.

Yazar: Ceydanur OMAK

Bütün Hakları Saklıdır - Anneler Melekler © 2017

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?