Origami yap hem eğlen hem öğren


Japonlar origami yapan çocukların matematiksel ve görsel zekalarında gelişme olduğunu görmüşlerdir. Bu yüzden Japon okullarında çocuklara origami sanatı öğretilmeye başlanmıştır. Hem eğlenceli hem de eğitici özelliği olan origami bütün çocuklara öğretilmelidir. Kağıttan zıplayan kurbağa yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Buraya tıklayarak videoyu görüntüleyebilirsiniz.

Origami yap hem eğlen hem öğren! Origami çocuklara nasıl etki eder?

  • Origami sanatı, kağıt katlama olduğu için çocuklarda psiko-motor gelişiminde büyük etkisi olmaktadır. Origami yaparak el, göz, ve beyin kasları çalışmaktadır. Origami yaparak farkında olmadan çocukların ruhsal ve psikolojik gelişimi etkili bir şekilde gelişir.
  • Origami sanatı çocukların matematiksel zekasını geliştirir. Kağıttaki geometrik şekilleri, katlama hesaplamalarını eğlenerek öğrenebilmektedirler. Kağıttan kelebek nasıl yapılır? diye merak edenler buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.
  • Kağıttan bir şeyler yapmak çocukların sanatsal yönünü de geliştirmektedir. Hayal dünyalarını kağıda dökerek 3 boyutlu düşünme gücünü ortaya çıkarmaktadır.
  • Sanatsal faaliyetler her zaman çocukların sosyalleşmesinde büyük etkisi olmuştur.
  • Origami yaparken çocuklara soru sorup, yaptığını anlatmasını sağlayarak dil ve iletişim becerilerini de gelişmesini sağlayabilirsiniz. Çocuklarınıza rengarenk kağıttan,tavşan yapmayı buraya tıklayarak öğretebilirsiniz.

Bu kadar harikulade şeyleri çocukları sıkmadan eğlenerek,eğlenceli vakit geçirerek öğretmeniz mümkün. Sizler için hazırladığımız origami videolarını izleyerek, çocuklarınızla eğlenceli ve eğitici dakikalar geçirebilirsiniz. Hem kolay, hem eğlenceli hem de oldukça eğitici videolar daha ne olsun. Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Anneler Melekler © 2017

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?